הבחירות של גיל | גיל, חדש בחברותא

 לכבוד ארגון חברותא שלום

רציתי לשתף אתכם בהרגשתי מן הימים האחרונים ולשמוע את תגובתכם. כפי שידוע לכל ב- 22 בחודש זה התקיימו הבחירות לכנסת ולממשלה. אינני פעיל חברתי, או שייך באופן מובהק למפלגה כל שהיא, ולכן באופן כללי אין לי שייכות רבה לנושא. ועם זאת, במערכת הבחירות הזו, בכל זאת משהו תפס אותי, המאבק נגד המפלגות החרדיות. כל מפלגה, אולי למעט אחת או שתים והערביות, דיברו על השוויון בנטל, על הנישואין האזרחיים, תחבורה ציבורית בשבת, ועל הצורך להשתחרר מהתפיסות הדתיות הישנות. אני לא מזכיר שמות מאחר שאין לי ענין במאמר חדשותי, אלא בחוויה האישית שלי.
 
מכל מקום, לאחר הדיונים הרבים בתקשורת על הנושא והצעות אין סופיות מחברים בעבודה שהמליצו לי להצביע אך הפעם למפלגה כל שהיא בגלל הענין הדתי החלטתי לבדוק מה זה בכלל הנושא הדתי המדובר. מה הענין בכלל בנישואין על פי התורה, ומה זה בכלל לימוד בישיבה שלדעת הדתיים מגן על המדינה גם כן, ולמה אכפת למישהו אם יש אנשים שנוסעים בשבת.
 
אם אתם מצפים שכעת אכריז באזניכם על חזרתי בתשובה בעקבות השאלות הללו צר לי לאכזב אתכם. בכלל לא. אבל בכל זאת חיפשתי חומר על הנושא. מצאתי דרך גוגל מאמרים שונים אך כולם היו מאד קיצוניים לצד מסויים. או בעד בצורה רדיקלית או באופן מתלהם נגד. לא את זה חיפשתי. ביקשתי מישהו שאוכל לשוחח אתו על הענין לא ברמה הפוליטית אלא ברמה האינטלקטואלית כלומר בבחינת המקורות של הסוגיא. דרך זה הגעתי אליכם. במשך השבועיים האחרונים דיברתי יהדות במשך 3 פעמים עם הבחור שהצמדתם לי ואני מודה שזה מעניין. עדיין לא משכנע אבל בהחלט מרתק.
 
תודה, גיל.
 
 

חברותא

פרשת השבוע: שלח

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו