משפחת חברותא | מערכת האתר

החברותות: הרב מרדכי רובינשטיין ממודיעין עילית, מר אבי אזרן מאשקלון.

האירוע: מפגש בין המשפחות המורחבות בתוך לימוד משותף של תשע שנים.

משפחת אזרן ומשפחת רובינשטיין נפגשו באופן בלתי אמצעי לאחר שאבות המשפחה, הרב מרדכי רובינשטיין, והכימאי אבי אזרן למדו בצוותא במשך תשע שנים ומעולם לא נפגשו.

הרב רובינשטיין, אברך הדור צורה המתגורר בעיר מודיעין עילית, החל ללמוד בחברותא לפני כתשע שנים עם מר אבי אזרן אקדמאי וכימאי במקצועו והשנים למדו במשותף במשך שנים ארוכות כאשר מעולם לא נפגשו פנים אל פנים.

בחודש האחרון נוצרה יוזמה להפגיש בין המשפחות, והרב רובינשטיין הזמין את חברותתו לביתו של חמיו, הרב רוטשילד שעלה משוויץ לפני 3 שנים וקבע את מושבו בעיר קרית ספר.

אזרן לא הוזמן לבד. משפחת רובינשטיין חפצה להכיר את המשפחה המורחבת וגם היא מצידה שמחה להיענות להזמנה.

כך הגיעו הנשים והילדים של משפחת אזרן ופגשו במשפחתו של הרב רובינשטיין שכללה מלבד את אשתו וילדיו גם את חמיו וחמותו ואת גיסיו.

ראשי ארגון חברותא הופיעו גם הם באירוע ובהתרגשות סיפרו כי נפעמו לפגוש את שתי המשפחות המורחבות מסיבות סביב שולחן אחד. הם סיפרו כי אבנר שלף פתקאות רבות מכיסו בהם נכתבו ברכות נוגעות ללב מאמו הקשישה ששמחה מילאה את ליבה נוכח בנה הלומד תורה בחברותא בעקבות ובמשך שנים כה רבות.

אנשי 'חברותא' העניקו למר אבנר הנרגש אות הוקרה בדמות ספר תהילים מהודר.

חברותא

פרשת השבוע: שלח

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו