סודו של הקבצן | הרב עזריאל יונה

היה היה קבצן שבאופן מוזר היה מצליח לאסוף סכומי כסף עצומים. איש לא הצליח לדעת כיצד הוא עושה זאת אבל עובדה היא. סכומים עצומים היו עוברים תחת ידו.

 

מידי יום היה יושב על ספסל אחרי הצהריים סופר את הרווח היומי שלו ומכניס את הכסף הרב לכיסו. לקבצן היה סוד כמוס: היה לו חלום להיות עשיר מופלג. מידי יום היה סופר שוב את הכסף ונאנח. למרות השנים שחלפו הוא עדיין לא מצליח להגשים את חלומו.

 

אנשים פנו אל הקבצן והציעו לו: כתוב ספר על הרעיונות שלך, הלא אתה מומחה עולמי באיסוף כספים. אך הקבצן צחק ואמר: אם אכתוב, איך אוכל לאסוף?

 

ואמנם חרוץ היה האיש. ביום שלג אחד קשה במיוחד עת הסתגרו הכל בבתים מתכרבלים ליד התנורים, הופיע הקבצן בבתים ואסף כסף. האנשים פתחו את ליבם ביד רחבה: אם אוסף האיש ממון ביום כל כך קשה כפי הנראה הוא זקוק לכך.

 

רעיונות רבים היו לאיש. באחד הימים הופיע בבית האנשים כשפניו סדוקות ולשונו יבישה וביקש מעט מים. קבצן זקן אחד לימד אותו לפני עשרות שנים שלאחר המתנה הראשונה אנשים ממשיכים לתת. ואמנם לאחר כוס המים הגיע הנדבה ההגונה.

 

עוד כסף ועוד כסף, והאיש לא מגיע לחלומו הגדול. חולפים עשרים שנים, שלושים שנים, וגם חמישים שנים, והקבצן מרגיש שחלומו מתחיל להיעלם.

 

כסף היה לו אבל לא את מה שהוא רצה. מדוע זה חומק ממנו, מדוע הוא לא מצליח להגשים את חלומו הגדול?

והנה הגיע יום מותו של הקבצן. בני העיר חלקו כבוד לקבצן החרוץ והגיעו בהמוניהם ללוותו בדרכו האחרונה.

 

לאחר הלוויה הגיעו יורשיו של האיש לביתו, ופנו באופן טבעי למעיל המרופט אותו לבש במשך חמישים שנים. שם בכיס ידעו נמצא כל הרכוש. הכיס היה בעל מידות גדולות שנתפר במיוחד כדי לאגור סכומי כסף עצומים.

הם הכניסו את היד ופשפשו במשך דקות ארוכות - אך לשוא.

 

בתסכול רב הפכו את הכיס על פניו וגילו חור קטן. ניכר היה שהחור זה קיים שנים רבות.

 

אילו היה מגלה הקבצן את החור הקטן לפני עשר שנים לפני שלש שנים אפילו, ייתכן שחלומו הגדול להיות עשיר היה מתגשם.

 

מוסר ההשכל מהסיפור הוא פשוט. לעיתים אנו אוגרים דברים, צוברים רכוש וסוגי הון שונים. עלינו לזכור ולדעת האם אנו חוסכים ואוספים משהו ממשי בעל ערך או שהכל הולך לאבדון? האם הדבר הזה יועיל לנו בעתיד, האם יש לו ערך רוחני או שמדובר בכניעה לאיזשהוא דחף שמתרוצץ אצלינו כעת?

חברותא

פרשת השבוע: דברים

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו