חברותא מוכרת | שרית, משתתפת בחברותא

ברצוני לשתף אתכם בסיפורי האישי. אני בחורה צעירה בת 24, ובשנתיים האחרונות אני חשה שהכל 'תקוע' לי. יש לי אמנם עבודה, וחיי חברה אבל אני מרגישה כל העת כאילו אני לא מצליחה להתקדם, כאילו משהו חוסם אותי. קשה לי להצביע או להניח את היד על משהו קונקרטי. זו יותר הרגשה כללית.

החלטתי לחפש תשובה במקורות רוחניים. נרשמתי לחוגי מדיטציה, יוגה ואפילו סינטולוגיה, ועוד. היה נחמד ובהחלט למדתי דברים אך עדיין הרגשתי שלא הגעתי לאן שאני רוצה.

כמוצא אחרון החלטתי לבדוק את האלמנט הרוחני האחרון ברשימה שלי – את היהדות המסורתית. למה אחרון ברשימה? משום שהיהדות תמיד נתפסה בעיני כמשהו ששייך לשחורים מהתקשורת שמחפשים להחמיר על עצמם ועל זולתם. זו הסיבה שבהסכמתי לבחון את היהדות החלטתי שלא אעשה זאת במסגרת של 'חזרה בתשובה' קלאסית, אלא רק אתעניין במה שהיא מציעה.

כך הגעתי לחברותא. הארגון הזה, נדמה לי, הוא היחידי שמאפשר לשוחח אודות היהדות שלא במסגרת פרונטאלית- פנים אל פנים, שאז מפלס הלחץ עולה ואי אפשר לדבר בחופשיות. דיאלוג של 10 דקות בשבוע נשמע לי הוגן ובלתי מזיק.

אלא שבשיחה הראשונה ציפתה לי הפתעה. ה'חברותא' אותה שידכו לי המתנדבות מחברותא היתה בת כיתתי לשעבר שחזרה בתשובה לפני כמה שנים. זו היתה שיחה מאד מפתיעה. לא האמנתי שאני אפגוש אותה שוב בגלגול הזה. כששמעתי בזמנו שהיא חזרה בתשובה הייתי בהלם: כיצד רינה [שם בדוי] שהיתה כה פופולארית בכיתה ועתידה היה מובטח זנחה את הכל לטובת חיי יהדות? שמחתי שיכולתי כעת לשאול אותה את כל השאלות. היה מרתק.

אני עצמי לא חזרתי בתשובה אבל אני יכולה לומר בביטחון שהריק גדול שליווה אותי בשנים האחרונות כבר לא נמצא בי עוד ואני חשה שלפחות אני שואלת את השאלות הנכונות במקום הנכון. 

 

חברותא

פרשת השבוע: שלח

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו