חברותא באמנות | ליאורה, משתתפת בחברותא

 שלום שמי ליאורה.
 
הגעתי ל'חברותא' היתה דרך משלח ידי. אני אמנית. תחום עיסוקי העיקרי הוא פיסול ועיצוב בזכוכית. יצרתי מודלים רבים שמוצבים היום במקומות ציבוריים, חלקם מוכרים יותר וחלקם פחות.
 
לפני שנים אחדות, בעצת חברים, החלטתי להיכנס גם לשוק בתי הכנסת. כלומר עיצוב ויטראז'ים וחלונות מעוצבים לבתי כנסת. פרסמתי את עבודותי, ביקשתי עזרה מחברים בתחום, ואמנם לאט לאט החלו להגיע אלי הזמנות לעבודות בבית כנסת. מהר מאד גיליתי שהעבודה על בתי כנסת שונה לחלוטין מעבודות רגילות. ביצירה של חלונות או קישוטים ומיצגים של בתי כנסת חשתי שיש משהו רוחני שונה. כאילו משהו או מישהו מלווה אותי.
 
החלטתי להתעמק יותר במושא העבודות. כשביקשו ממני הזמנה של חלונות עם ציורים של שנים עשר השבטים ניגשתי לבדוק בדיוק מה ומי היו אותם שבטים ומה מסמל כל דגל או סמל שלהם. כשהתבקשתי להציג דוגמאות של שבעת המינים או של כלי הנגינה בבית המקדש ניסיתי לחפש בגוגל מה הענין באותם שבעה מינים ומדוע בעצם ניגנו הלויים בבית המקדש. כך גם לגבי מוטיבים נוספים כמו חגי ישראל, יציאת מצרים, ספרי תורה וכו'. גם לאחר החיפוש הרגשתי שהמידע האינפורמטיבי לא מספק אותי וביקשתי לדעת עוד.
 
רציתי להרגיש, לחוש את הדברים. להבין מה הם בשבילנו בני האדם, ולא רק מה הם כוללים כערך אינציקלופדי בויקיפדיה. כך הגעתי לארגון שלכם - חברותא. הבחורה אתה אני משוחחת היא אשה מקסימה, צעירה אם לשלשה מרעננה, ולמרות שהיא לא תמיד מצליחה לענות לשאלות שלי אנחנו מחפשות ביחד את התשובה וזו חוויה נהדרת ומרגשת
 
על כך רציתי לומר לכם תודה.
 
ליאורה
 

חברותא

פרשת השבוע: שלח

הרב אורי זוהר על חברותא

מה זה "חברותא"

"חברותא טלפונית" היא שירות ללא מטרות רווח, שמקשר בין גברים חילונים לחרדים, ובין נשים חילוניות לחרדיות, ומאפשרת לקבוע זמן איכות משותף קבוע, לשיחה ולימוד דרך הטלפון.

בבית, בקפיטריה, בדרך לבסיס או ללימודים, בזמן שלך ובפרטיות של הטלפון שלך, תוכל לשוחח ולדון על כל מה שמעניין אותך בעולם היהודי: שבת, חגים, כשרות, שידוכים וחינוך הילדים, כמו גם שאלת גיוס לצה"ל או הדרת נשים.

בשעה השבועית הקבועה שלכם תוכלו ללמוד ולהעמיק בנושאים שמעניינים אותך, או פשוט לשוחח (וגם להתווכח לפעמים wink). ה"חברותא הטלפונית" שלך ישמח לענות לך כמיטב יכולתו ובמלוא הרצינות, ולא להשאיר לך אף שאלה ללא מענה.

 

האם ה"חברותא הטלפונית" הוא מעין רב?
ממש לא. מדובר באנשים כמוני וכמוך, שיש להם ידע רב ביהדות ועניין לחלוק אותו גם איתך. ולא, "החברותא הטלפונית" לא מקבל תשלום עבור הזמן שלו וגם לא מחזיר אותך בתשובה, הוא פשוט רוצה ממש כמוך, לצמצם קצת את הפער בין דתיים לחילונים.

רק על מנת לסבר את האוזן נספר, כי מאות אנשים ונשים שהכירו דרך "חברותא טלפונית", הפכו לידידים טובים, הכירו את המשפחות ואורח החיים השונה, השתתפו בשמחות וממשיכים להיות בקשר לבבי וחם עד היום.

ובמקרה שאין ביניכם "כימיה" מה עושים? אין שום בעיה, במאגר שלנו קיימים מאות חברותות טלפוניות נוספות, אחד מהם ודאי יתאים לך.

הצטרף כבר עכשיו ל"חברותא" הטלפונית שלנו, מלא את הפרטים כאן בטופס ונציג שלנו ישמח לחזור אליך לשיחה קצרה, על מנת להבין את הסגנון והבקשות שלך ולהתאים לך חברותא כלבבך.

ממתינים לך ממש מעבר לקו...


"חברותא"
לומדים להכיר

קצת פרסומים עלינו